Pani Marianna. R. seniorka, pseudonim artystyczny DJ Babcia Michalina. Przed rozpoczęciem projektu była członkinią zespołu śpiewaczego. Zaproponowałem jej role wokalistki hip-hop, rap. Cechowała ją otwartość, serdeczność, byłem pewny, że się zgodzi i się nie pomyliłem.
Zbliżał się coroczny turniej gmin powiatu chełmskiego. Przygotowałem choreografię (tekst, muzyka, postawa sceniczna). DJ Babcia Michalina po kilku tygodniach była gotowa do występu.
Ten typ muzyki jest domeną młodzieży, tak uważano powszechnie do dnia pierwszego występu DJ Babci Michaliny. Występ był bardzo udany. Następstwem tego były artykuły w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, programy w TVP 1,2,3, TV Polonii. Był to dopiero początek. Do dalszej realizacji projektu zaangażowałem m.in. Magdę Młynarską, Romana Pukara, Mariusza Banacha grupę tańca współczesnego z MDK Chełm, oraz chórek z zespołu "Mada-Bis".


Odbyło się kilka dużych koncertów; Chełm, Zamość, Lublin , Rzeszów, Warszawa. Udział w finale ogólnopolskiego konkursu "Mam Talent". Coroczny udział w Orkiestrze Świątecznej Pomocy oraz wiele innych w małych miejscowościach. Projekt "Babcia Michalina" miał za zadanie przełamać stereotypowy wizerunek seniora. Tak, też sie stało. W latach 2012/ 2014 z postaci nieznanej z małej miejscowości urosła do "celebrytki". Na swojej stronie internetowej miała setki wpisów od dzieci i młodzieży. Na koncertach była bardzo ciepło przyjmowana. Jej pogodne usposobienie, otwarta
i nieco zabawna interakcja z publicznością zjednywało jej wiele życzliwości. Projekt udowodnił że dotychczasowy stereotyp wizerunku seniora jest fałszywy. Po koncertach zdjęcia z DJ B.M. chcieli mieć wszyscy, ale dzieci i młodzież szczególnie. Realizacja projektu wskazała na ważny aspekt relacji ludzkich. Otóż rola seniorów w nawiązywaniu komunikacji międzypokoleniowej jest bardzo cenna. Synteza ekspresji twórczej oraz doświadczenie życiowe tworzą unikalną płaszczyznę integracji międzypokoleniowej.